Jan Kuroń

Jan Kuroń

jan_kuron2

Gotuję odkąd pamiętam. Może dlatego, że Ojciec również był kucharzem i całą naszą rodzinę zaprzęgał do pomocy, a może dlatego, że od zawsze to właśnie najlepiej mi wychodziło w życiu.

Uczyłem się w poznańskiej Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii, a następnie poleciałem kontynuować naukę w Le Cordon Bleu w Londynie (razem z małżonką, która tam edukowała się na cukiernictwie). Miałem okazję szkolić się w wielu restauracjach w Polsce i w Europie (w tym Wieka Brytania, Hiszpania, Portugalia, Chorwacja i Włochy), co pozwoliło mi szerzej i chyba odważniej spojrzeć na gotowanie.

Traktuję gotowanie, jako wyraz dobrych emocji, serdeczności i porozumienia ponad podziałami. W mojej kuchni nie ma miejsca na półśrodki – dlatego wierzę w uczciwe przepisy, najlepsze produkty i esencję smaku doprawioną sercem kucharza.

Miałem przyjemność gotować na antenie Kuchnia + i Pytanie na Śniadanie, a od 3 lat cyklicznie pojawiam się w kuchni DDTVN (gdzie miałem swój autorski cykl „Jasiek zna się”). W 2017 roku byłem jednym z uczestników programu Agent Gwiazdy TVN. Na antenie RADIO KOLOR prowadzę spotkania wokół kuchni i kulinariów.

Jestem autorem książki „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia”, wydanej w 2015 roku.

Od wielu lat jestem członkiem (i przewodniczącym) Kapituły konkursu na Społecznika Roku Newsweeka. Działania społeczne są i bardzo bliskie i uważam je za warunek konieczny mojej aktywności zawodowej.