Jasiek Kuroń

Jan Kuroń

DSC_0021

Jan Kuroń – szef kuchni,

– szkolił się w prestiżowej szkole Le Cordon Bleu w Londynie – doskonaląc warsztat szefa kuchni , w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz odbył wiele specjalistycznych kursów kulinarnych, 

-AUTOR „Sprytnej Kuchni czyli Kulinarnej Ekonomii” wydanej przez Edipresse Książki w listopadzie 2015 roku!

 

– doświadczenie zdobywał w restauracjach w Polsce oraz na świecie (Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Wielka Brytania),

 – Jest współautorem książki kulinarnej „Księga Szefów Kuchni”, w której swoje przepisy zaprezentowało 16 najlepszych szefów kuchni w Polsce, w tym. m.in. Robert Sowa oraz Jerzy Pasikowski.

– Aktywnie działa charytatywnie m.in. będąc ambasadorem Banków Żywności – współdziała z Federacją Polskich Banków Żywności w zakresie kampanii dot. niemarnowania żywności – inicjując jednocześnie działania swojego autorskiego programu „Kulinarna Ekonomia Jana Kuronia”.

Promuje polskie, regionalne produkty (m.in. był kulinarnym ekspertem kampanii „teraz pstrąg”). Promuje kreatywność w kuchni, szacunek do tradycji oraz zdrowy tryb życia. Prywatnie mąż i opiekun 3 doświadczonych psów – nominowany w tym roku do nagrody „Serce dla Zwierząt”.  Przeprowadził z sukcesem przez ostatnie 5 lat ponad 450 pokazów kulinarnych. Od ponad 1.5 roku współpracuje z polską firmą produkującą warzywa i miksy sałat i intensywnie wspiera edukację młodych kucharzy. W kuchni ceni sezonowość, lokalność oraz zdrowe odżywianie.