Vol-au-vent z jabłkiem i kozim serem

Jan Kuroń

Doskonały i bardzo prosty w przygotowaniu deser, który z pewnością zachwyci każdego (jeżeli nie lubisz koziego sera, możesz zastąpić go np.fetą).

Składniki

  • ciasto francuskie
  • 3 jabłka
  • cukier (jeżeli jabłka są kwaśne), cynamon
  • jajko - a dokładniej żółtko + pędzelek do smarowania
  • ser kozi (ew. feta lub bryndza)
  • papier do pieczenia Jan Niezbędny w arkuszach (wygodny, idealnie wycięty pod standardowe piekarniki)

Krok po kroku

  • Krok 1

    Obierz jabłka, wydrąż i pokrój w drobną kostkę. Upraż na patelni (możesz dodać cukier i cynamon do smaku).

  • Krok 2

    Przygotuj ciasto francuskie i wytnij w nim 6 kółek. W 3 z tych 6 kółek wytnij mniejsze kółka, aby zostały ci obręcze, które posłużą za ranty.

  • Krok 3

    rozbełtanym żółtkiem posmaruj przygotowane ciasto francuskie – najpierw większe kółko, ułóż na nim rant i następnie posmaruj rant. Wstaw do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika i piecz przez 10-12 minut, aż się zezłocą.

  • Krok 4

    Po wyjęciu ciasta francuskiego wbij do środka wyrośnięte dno (wyrosło wewnątrz ułożonych rantów). Dno możesz także wyciąć małym nożykiem.

  • Krok 5

    Ułóż w powstałych cylindrach jabłka  udekoruj serem oraz listkiem melisy

Zostaw Komentarz