L’art de la cuisine Martell 2019

Jan Kuroń

W tym roku miałem przyjemność uczestniczyć w konkursie młodych talentów kulinarnych w Zamku w Rynie „L’art de la cuisine Martell”. Byłem zaproszony, jako jeden z jurorów w jury koneserów smaku – za co ogromnie dziękuję.
Czas, czyli prawie 3 dni na Zaku, był bardzo intensywny. Pierwszego dnia odbyła się kolacja Club Martell i degustacja koniaku z Christophe Valtaud. Niewątpliwie była przepyszna, a parowanie alkoholu było tu na najwyższym poziomie.
Następnego dnia od godziny 9.00 do 16.00 odbywał się konkurs, ale także można było uczestniczyć w fantastycznych aktywnościach, takich jak:
– Spotkanie z Izą Urbaniak (Fotograficzna opowieść o Chanteloup)
– Drugie Śniadanie – kawa i koniak ora Piotr Metz i muzyka od kuchni
– Tasking koniaku Martell
– Wirtualne zwiedzanieChateau de Chanteloup (oraz degustacja z udziałem Christophe’a Valtaud)
– Zwiedzanie zamku w Rynie z przewodnikiem
– Miksologia (warsztaty koktajlowe)
i finalnie
– Gala i ogłoszenie wyników konkursu

Całość eventu przygotowana była z niezwykłą starannością, od której nie odbiegały starannością potrawy przygotowane przez młodych kucharzy. W konkursie pierwsze miejsce zajęli Jarek Owczarczyk i Robert Branicki z restauracji „Pink Lobster” w Warszawie, drugie miejsce zajęli Wiktor Wielgus i Karol Kaszlewicz z „Nicolaus Hotel and Culinary” w Toruniu, trzecie miejsce Radosław Gierałtowski, Viktor Soliar z „Szafiarnia 10” z Gdańska.
Specjalną nagrodę od szefa Andrea Camastra z restauracji „Senses”w Warszawie otrzymali – Angelika Kowalik i Łukasz Wajda z restaracji „Pod nosem – Kanonicza 22” za wyjątkowy smak potrawy. Nagrodą tą jest kolacja – pełne menu degustacyjne z wine pairingiem i dwutygodniowy staż w Senses Restaurant!

Jeszcze raz serdecznie gratuluję zwycięzcom i nie mogę się już doczekać konkursu za rok!

Może Ci się spodobać

Zostaw Komentarz