Finał projektu „Ba Lan” – wietnamskie gotowanie

Jan Kuroń

Wietnam - Ba Lan 11

Celem projektu było poznanie zwyczajów, wartości i doświadczeń kulturowych. Platformę wymiany stworzyono poprzez wspólne tworzenie, bycie razem, otwartość na siebie i dialog. Efektem tej twórczej pracy był spektakl dzieci wietnamskich, wystawa fotograficzna i film dokumentalny. W programie był także koncert muzyki wietnamskiej i tradycyjne potrawy.

W programie:

• Dziecięcy spektakl „Dzieci smoka” opieka artystyczna Agata Brzozowicz i Dariusz Kunowski.

Spektakl jest rezultatem prawie trzy miesięcznej pracy grupy dzieci wietnamskich mieszkających na stałe w Polsce. Założeniem projektu było zapoznanie uczestników z legendami i baśniami wietnamskimi poprzez pracę teatralną. Dzieci same tworzyły scenografię i figury występujące w spektaklu, czytały wybrane bajki i dopracowywały scenariusz. Praca nad rolą i wcielanie się w bohaterów wietnamskich zbliżyło ich przez ten okres do własnych korzeni i tradycji, w której wychowali się ich rodzice i dziadkowie.

• Otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Marata „Mały lotos”

Wystawa fotograficzna przedstawia Wietnamczyków – warszawiaków. Osoby o różnych profesjach, różnym wykształceniu i w różnym wieku, związanych z Warszawą i Polską, która stała się ich drugą Ojczyzną.

• Prezentacja filmu „Wietnamczycy” reż. Ton Van Anh

Film dokumentalny „Wietnamczycy” autorstwa Ton Van Anh, realizacji Wacław Marat to zbiór historii wyjątkowych Wietnamczyków, mieszkańców Polski. Opowiadania o życiu w Polsce, korzeniach wietnamskich są niezwykle zaskakujące, zabawne i zarazem wzruszające. Spotkamy się z Wietnamczykami różnych pokoleń o różnych aspiracjach i różnej drodze życiowej.

Warsztaty kulinarne – prowadzenie Jan Kuroń i Nguyen Thai (pokaz gotowania)

Wietnam - Ba Lan 22

• Koncert zespołu – „Yoga Terror” w składzie: Zu (wokal), Kuczy (bębny), Grzegorz Kowalski (bas), Krzysiek Truong (gitara, wokal) Michał Truong (gitara, wokal) oraz tradycyjnej muzyki Wietnamskiej.

Projekt finansowany ze środków Urzędu miasta st. Warszawa.

(za warszawa.ngo.pl)

Może Ci się spodobać

Zostaw Komentarz